Vanilkové trubičky

Krehunké chuťovo vynikajúce vanilkové trubičky pečiem z mlieka, nie z vody a základnou surovinou pre cesto je múka. Nakoľko sa jedná o tenké pečivo, je potrebná veľmi kvalitná múka, preto sa doporučuje hladká múka Extra špeciál.

Suroviny:vanilkové trubičky

1 l mlieka,

1 dcl vody,

1/2 kg hladkej múky Extra špeciál,

150 g kryštálového cukru,

5 PL oleja,

1 žĺtok,

2 ks vanilkového cukru.

Postup:

Žĺtok, kryštálový cukor a vanilkový cukor rozhabarkujeme vo vlažnom mlieku spolu s vodou. Do hrnca si dáme preosiatu hladkú múku, pridáme zmes žĺtka, kryštálového cukru, vanilkového cukru, mlieka a vody. Všetko dobre rozmixujeme s ručným mixérom na najnižšom stupni rýchlosti, neskôr zvýšime na najvyšší stupeň rýchlosti. Nakoniec pridáme olej a všetko spolu ešte dobre rozmixujeme, aby sa nevytvorili hrudky.

Cesto necháme odstáť minimálne 2 hodiny, ja však pečiem najskôr za 4 až 5 hodín. Jemnejšie trubičky sa však upečú z cesta, ktoré necháme postáť napríklad z večera do rána, alebo 10 až 12 hodín v chladničke. Cesto pri pečení by malo mať izbovú teplotu, takže keď ho vytiahneme z chladničky, necháme ho ešte chvíľu odstáť.

Ak je potrebné pred pečením si cesto rozriedime s trochou vody, nepracujeme s hustým cestom!

Ak sa cesto pri pečení lepí, pridáme trochu oleja.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.