BeBe trojuholníky

Keďže i nepečené dezerty sú veľmi obľúbené, pridávam tento recept na vynikajúci nepečený rýchly dezert so zaujímavým vzhľadom, vyhotovený z BeBe sušienok, s lahodnou tvarohovou plnkou a banánov v čokoláde.

Trojuholníky z BeBe keksov

bebe strieška fotopostup

Suroviny:

120 g čokoládové BeBe sušienky,

120 g svetlé BeBe sušienky,

Suroviny na plnku:

200 g práškový cukor,

500 g jemný tvaroh,

200 g maslo,

1 ks vanilkový cukor,

2-3 ks banány.

Suroviny na polevu:

200 g tmavá čokoláda,

100 g maslo.

Strúhaný kokos na posypanie.

 

Postup:

Olúpeme banány, polejeme ich čokoládou a necháme stuhnúť. Zatiaľ si na pracovnú dosku dáme alobal, na ktorý dáme prvú vrstvu šachovnicovo uložených farebných sušienok a to 3 rady po 7 kusoch. Následne si pripravíme plnku: Maslo, tvaroh, práškový cukor, vanilkový cukor spolu dôkladne vymiešame. Plnku rozdelíme na dve časti. Jednu časť opatrne rozotrieme na sušienky. Na plnku naukladáme druhú časť sušienok, pričom farby sušienok obrátime. Sušienky potrieme druhou časťou plnky. Do stredu uložíme stuhnuté banány. Takto naplnené sušienky opatrne podoberieme z každej strany k stredu. Dobre pritlačíme, čím vytvoríme striešku. Zabalíme do alobalu a dáme do chladničky stuhnúť. Po stuhnutí alobal odstránime a vrchnú časť sušienok polejeme rozpustenou čokoládovou polevou (čokoládu s maslom rozpustíme nad horúcim vodným kúpeľom a odstavíme). Posypeme strúhaným kokosom a odložíme opäť stuhnúť. Stuhnutý dezert pokrájame na trojuholníky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.