Večerný bielkovinový chlieb

Bielkovinový večerný chlieb je vhodnou alternatívou k potravinám s vysokým obsahom sacharidov, čiže je vhodný v diétnom režime pre ženy i mužov. Kulturisti i fitnessky sa ho veľmi ťažko zriekajú. Keďže chlieb neobsahuje múku je taktiež vhodný i pre bezlepkovú stravu. Bielkovinový večerný chlieb obsahuje iba vajcia, tvaroh a semienka, čiže má vysoký podiel bielkovín – až 26,5 %. Je to o 4 až 5-krát vyšší podiel ako má bežný pšeničný, alebo ražno-pšeničný chlieb. Zároveň je v bielkovinovom večernom chlebe obsah sacharidov len zhruba 4,9 %, čo je 8-krát menej, ako v bežnom chlebe.

Večerný bielkovinový chlieb

bielkovinový večerný chlieb

Suroviny:

4 ks vajcia,

100 g tvaroh,

200 g ľanové semienka,

100 g slnečnicové semienka,

100 g tekvicové semienka,

štipka himalájska soľ,

štipka bio sóda bikarbóna.

 

Postup:

Žĺtky oddelíme od bielok. Z bielkov a štipki soli vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého postupne primiešame žĺtky a ostatné suroviny. Všetko dobre premiešame a dáme do silikónovej formy, alebo formy na srnčí chrbát. Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 190 °C zhruba 50 minút. Chlieb skladujeme v chladničke, maximálna spotreba je 5 dní.

 

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.