Hviezda z lístkového cesta

Pletená hviezda z lístkového cesta plnená nutellou je jednoduchou, chutnou a rýchlou verziou pečenia pre potešenie očí, no najmä tých detských.

Čokoládová (nutellová) pletená hviezda z lístkového cesta

čokoládová hviezda

Suroviny:

500 g lístkové cesto,

nutella,

vajce na potretie,

práškový cukor na posypanie.

 

Postup:

Lístkové cesto rozvaľkáme a vykrojíme pomocou tortovej formy na štyri rovnaké kruhy, ktoré budeme vrstviť spolu s nutellou. Na plech vystlaný papierom na pečenie uložíme prvý kruhový plát, natrieme ho nutellou, položíme druhý plát, ktorý opäť natrieme nutellou, položíme tretí plát, tiež natrieme nutellou. Nakoniec položíme posledný štvrtý plát, ktorý už nepotierame. Koláč rozdelíme na 16 častí tak, aby sme ho v strede neprekrojili. Čiže do stredu kruhu si dáme pohár, a všetky vrstvy od stredu (od pohára) prekrojíme najskôr na štvrtiny, potom na osminy a nakoniec na šestnástiny. Keď máme koláč rozkrájaný na 16 častí, chytíme si dva pásiky cesta, ktoré špirálovite zatočíme do vonkajšej strany a konce pritlačíme. Takto urobíme všetky pásiky dookola, až nám vznikne hviezda. Zo zvyšku cesta si vytvoríme rôzne koláčiky podľa vlastnej fantázie. Koláče potrieme rozšľahaným vajcom a dáme piecť. Pečieme zhruba 20 minút pri teplote 200 °C do zlata. Vychladnutú hviezdu posypeme práškovým cukrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.