Nutellové muffiny

Jarné prázdniny sú obdobie relaxu a oddychu, kedy trávime bezstarostné chvíľky s rodinou a chceme zažiť kopec zábavy. Keďže sme sa s deťmi chystali na výlet vláčikom, chceli sme si spolu upiecť niečo na zahryznutie. Rozhodli sme sa pre tieto vynikajúce nutellové muffiny zo špaldovej múky, na ktoré potrebujete len 3 suroviny a  ktorých príprava zaberie iba 5 minút. Nielenže sme sa pri tom s deťmi dobre zabavili, ale muffiny nám na výlete nesmierne chutili 🙂

Muffiny sú obľúbené sladké koláčiky a keď sa ozdobia drobnými farebnými cukríčkami, orieškami, kokosom prípadne inými surovinami môžeme ich pripraviť k akejkoľvek príležitosti, ako napr. detské narodeninové oslavy, ale i ako výslužku pre šibačov na Veľkú noc.

Nutellové muffiny zo špaldovej múky

Suroviny:

420 g Nutella,

3 ks vajcia,

93-95 g hladká špaldová múka.

 

Postup:

Všetky suroviny dôkladne zmiešame a vytvoríme hladké cesto, ktoré vrstvíme do košíčkov. Pečieme vo vyhriatej rúre pri teplote 180 °C zhruba 30 minút. Vrch môžeme ozdobiť pred pečením lentilkami alebo po pečení posypeme orieškami, kokosom, prípadne bielou čokoládou.

Z dávky vyjde 11 ks muffin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.