Úvod

Vitajte na mojom blogu nielen o pečení.

Mám technické vzdelanie a amatérskemu pečeniu som sa začala venovať najmä na materskej dovolenke. Keďže mám 2 deti a manžela, ktorí majú tak ako ja, maškrtný jazýček, zároveň ma pečenie veľmi baví, je to pre mňa relax a mnohí moji priatelia ma žiadajú o rôzne recepty, som sa rozhodla vytvoriť tento blog, na ktorom budú zhromaždené všetky moje vydarené maškrty.

Nedokážem držať diéty a myslím si, že treba jesť všetko, ale samozrejme s MIEROU. Pečiem z kvalitných surovín, no nepreferujem len určitý druh suroviny. Nemám strach z bieleho cukru, používam i náhradné sladidlá ako med, trstinový cukor, cukor z kokosových kvetov a pod., ale sú recepty, kde sa to jednoducho nedá, resp. výsledný efekt nie je taký ako s bielym cukrom.

Zároveň som presvedčená, že tak, ako v živote i pri pečení treba robiť kompromisy a preto nie som zástancom len „zdravej“ alebo „nezdravej“ stravy .

Moje recepty som rozdelila do 4 kategórii. Prvá kategória je najmä pre priaznivcov zdravej stravy a to kváskové pečenie, kde si povieme, čo je to kvások, ako sa zakladá, ako sa rozmnožuje a samotné recepty na pečenie domáceho chleba a pečiva s kváskom. V druhej kategórii sú recepty na sladké maškrty – či už pečené, nepečené, klasické, alebo príležitostné (sviatočné), likéry, sirupy a iné dobroty, v tretej sú recepty na slané maškrty, taktiež zaváraná zelenina, nátierky, šaláty a v poslednej kategórii sú recepty na vianočné oblátky.

Avšak nielen pečenie patrí medzi moje záľuby. Keďže mám rada prírodu a aktívny pohyb na čerstvom vzduchu, patrí medzi moje záľuby i turistika. A samozrejme ako každá žena aj ja milujem módu a šperky. Preto som sa vo voľnom čase začala venovať i výrobe šperkov z polodrahokamov, z prírodných minerálov. Tieto šperky sú rôznorodé a už po tisíce rokov sa používali k výzdobe i ako symboly moci. Týmto kryštálom sa však dostávalo uznania nielen pre ich krásu, ale i liečebné schopnosti.

Takže súčasťou môjho blogu o pečení je e-shop zameraný na toto bohatstvo Zeme a pevne verím, že si tu každý niečo nájde.

Zároveň, Vám ďakujem za návštevu.